Arena

Buzkıran

Buzkıran arenasına katılabilmek için belirli zaman aralıkları ile etkinlik penceresinin ekran kenarında görülen, seviye alanına uygun katılım penceresini beklemen gerekiyor. Katılım için küçük bir miktar altın gerekir. Arenaya katıldıktan sonra "Şimdi birbirinize saldırabilirsiniz" mesajını beklemen gerekiyor. Eğer arena sırasında bir karakterin yaşam puanı sıfıra düşerse, bu karakter donar ve kendi ekibindeki diğer oyuncular tarafından üzerine çift tıklanarak buzdan kurtarılması gerekir. Aynı takımın oyuncuları aynı renkler ile işaretlenir. 2 kere donan oyuncu arenadan dışarı atılır.

Özel Arena

Özel arenaya ya beceri menüsünden (K) zaman spirali yardımı ile yada Nosville, Mt. Krem ve Alveus limanında bulabileceğin Titus Trip arcılığında katılabilirsin. Katılım için 500 altın gereklidir. Diğer mekanlardan farklı olarak arenada uzmanlık puanı harcanmaz. Kendini uzmanlık puanına ihtiyacın olmadan dönüştürebilirsin.

Gökkuşağı savaşı

Gökkuşağı kristali savaşına katılabilmek için aile başkanı yada temsilcisi olman gerekiyor. Savaş başvuruları Macolm Mix üzerinden gerçekleştirilebilir. Aynı bir akın grubundaki gibi lider olarak çift tklama ile 15 kişiye kadar üye alabilen bir takm oluşturulur. Gökkuşağı savaşı sadece belli zamanlarda vuku bulur. Savaşın başlamasından 20 dakika önce takımının ile Titus Tripe başvurabilirsin. Başlamadan 5 dakika önce başvurular sona erir. Gökkuşağı savaşının kazananı, zaman sona erdiğinde en çok kristale sahip olan taraftır. Bunun yanında farklı kamplarda, mini haritadan da görülebileceği gibi ,farklı kristal değerlerinin bulunduğuna da dikkat edilmeli. Kazanan takımın ailesi galibiyetten sonra 3 saat boyunca hiç uzmanlık puanı harcamaz.

Ani Savaş

Ani Savaş'a katılabilmek için sadece belirli zaman aralıklarıyla ekran kenarında görünen kendi seviye alanın için katılım penceresini beklemen gerekiyor. Savaş başladıktan sonra öldürülmesi gereken farklı seviyelerde etkinlik yaratıkları görünecek. Başarılı savaşlardan sonra ödül olarak çeşitli eşyalar, altın ve şöhret kazanılır.

Ölüler ülkesi

Ölüler ülkesi aileler için bir arenadır. Girişi akşamkızılı kayalıklarında bulunur. Oraya kendin ulaşabilir yada Nosvillede Macolm Mix veya Alveus limanında Marvin Magicusdan aklamkızılı ışınlanma aleti alabilirsin. Ölüler ülkesi kanaldan kanala değişen günün belli saatlerinde açıktır. Buraya katılabilmek için bir aile üyesi olman gereklidir. Ölüler ülkesinde seni korkunç yaratıklar bekliyor. Belli bir zaman sonra uçan ateş şeytanıda ortaya çıkar. Bu andan itibaren çift sayıda tecrübe puanı kazanabilirsin. Uçan ateş şeytanının ortaya çıkmasından itibaren ölüler ülkeinin kapısından geçmek mümkün değildir. Yani ölmemeye dikkat etmen gereklidir. Sadece Savior iksiri ölümden sonra ölüler ülkesinde kalma şansı verebilir.