Ticaret

NosPazar hakkında

Bundan sonra, ürünlerini diğer oyunculara satmakla sen değil, NosPazar ilgilenecek. Artık bir dükkân açıp eşyalarının satılmasını uzun uzun beklemene gerek kalmayacak. Eşyalarını NozPazara'a yerleştirdikten sonra yapılan satışları görebileceksin. Bu konuda sana yardımcı olacak YZK'yı; Pazar Yeri'nde, Liman Alveus Meydanı'nda ve Çöl Kartalı Şehri'nde bulabilirsin.

Satın al

İlk önce NosPazar'ı aç ve aşağıda bulunan çubuktaki "Satın al" butonuna tıklayınca, satışa sunulan bütün eşyaları gösteren bir pencere açılacak. Arzu ettiğin eşyayı hemen bulamadığın taktirde yukarıda bulunan arama fonksiyonu üzerinden bir kategori seçerek, ya aradığın eşya isminin tümünü ya da bir kısmını gir ve "Ara" butonuna tıkla. Toplu satış değilse, eşya miktarını seçme imkânın olacak. Arzu ettiğin eşyayı bulduğunda "Satın al"a tıklayarak satış işlemini onayla. Satın alınan eşyalar envanterinde olacak.

Yerleştir

İlk önce NosPazar'ı aç ve aşağıda bulunan çubuktaki "Yerleştir" butonuna tıkla. Yerleştirmek istediğin eşyaları envanterinden alıp yerleştirdikten sonra miktarını, satış süresini, fiyatını seç ve "Yerleştir"e tıkla. Toplu halde satmak istediğinde "Toplu Satış" seçeneğine tıkla. Bu şekilde örneğin 99 şifa iksirini toplu halde satabileceksin. Oyuncular bu şifa iksirlerini tek olarak değil sadece toplu olarak satın alabilecek. Ürün başı toplam tutar 1.000.000 Altın'ın üzerinde olmamalı. NosPazar üzerinden yapılan satışlar, Yerleştirme ve Satış Ücreti'ne tabi tutulacak.

NosTüccar Madalyası

NosTüccar Madalyası kullanınca, NosPazar üzerinden yapılan ürün satışlarında çeşitli avantajlardan faydalanabileceksin. Satış Ücreti ödemen gerekmeyecek. Eşyaları yerleştirmek için hem daha uzun bir süre hem Yerleştirme Ücreti indiriminden yararlanabileceksin. Diğer bir avantajı da, aynı anda 100 eşya ile pazarlık yapabilmen. Ürün başı toplam tutar 1.000.000 Altın'ın üzerinde olmamalı. Bu kampanya otuz gün sürecek. Ürünler de satış sonrası otuz gün daha depolanacak. Yerleştirilen eşyaların arasında, satışa sunulan eşyaların haricinde NosPazar'dan çıkarılmayan veya süreleri dolmuş olan eşyalar da hesaba katılacak. Yapılan satışları "Yönetim" üzerinden görebileceksin. Bunun dışında, istediğin zaman haritaların tümünden NosPazar'a girmen mümkün olacak. NosMall'de 2 çeşit NosTüccar Madalyası bulabileceksin, biri yedi gün diğeri ise otuz gün geçerli olacak.

Yönetim

NosPazar'da aşağıda bulunan çubuktaki "Yönetim" butonuna tıklayınca, yerleştirilmiş olan eşyaların görünecek ve satışların güncel durumunu takip edebileceksin. Depolanmış eşyalar, satış bitince ve süre dolunca mavi ve kırmızı yazıyla görünecek. Depolama süresi, NosTüccar Madalyası'nın kullanılıp kullanılmadığına bağlı olacak. Eşyaları almaya, madalya yoksa yedi gün, madalya varsa otuz güne kadar vaktin olacak. Süre dolunca sana ait olan eşya ve altınların yok olacak. Ürün satışını durdurma imkanın da olacak. Yerleştirilmiş olan her eşyanın arka kısmında "Durdur" butonu olacak. Satışı durdurduğunda ya da sana süresi dolmuş eşya iade edildiğinde, satılan ürünlerden elde edilen Altın ve eşyalar envanterine gidecek.

  • NosVillede ve Liman Alveus pazar yerinde sadece bir mağaza açabilirsin. Genel haritalarda bu heryerde mümkün.
  • Bir mağaza açabilmek için, [K] ile yetenek penceresini aç ve haraket bölümünde mağazanın üzerine çift tıkla.
  • Şimdi envanterinden eşyaları mağazana çek, fiyatlarını belirle ve [Dükkân aç]a tıkla.
  • Başka bir mağazayı ziyaret etmek için, mağazanın ismine çift tıkla.
  • Satın almak istediğin eşyanın üzerine çift tıkla ya da envanterinin içine çek.