NosMateler

Nosmateler ne?

Nosmateler senin karakterine maceraları sırasında eşlik eden evcil hayvanlar. Bir Nosmatenin seni takip etmesi için öncelikle onu yakalaman gerekiyor. Ancak bütün serbest yaşayan hayvanlar yakalanamaz. Birazdan sana nelere dikkat etmen gerektiği anlatılacak.

Nosmate yakalama

1. Öncelikle yaratığın yakalanabilir olup olamdığını kontrol et. Yaratığı seç ve yakalama sembolünün görünüp görünmediğini kontrol et. ( Not: Karakter seviyesi yaratıktan en az 1 seviye yüksek olmalıdır.)

2. Yaşam enerji göstergesi sararana kadar yaratığa saldır.

3. Yaratığı yakalama becerisi ile yakalamaya çalış.

4. Başarısızlık halinde yeteneklerinin yenilenme süresi dolana kadar beklemek zorundasın.

Temel kontrol

Maksimum 10 hayvana sahip olabilirsin. Hayvanlarını sadece mini ülkende seçebilirsin. Mini ülkene git , bir hayvanı seç ve [Refakat et] tuşunun üzerine tıkla.

[F1], [F2] ve [F3] ile kendin ve nosmatelerin arasında değişebilirsin.

[Ctrl+ sol maus tuşu] ile bir refakatçıyı seçebilirsin. Yada sadece portresinin üzerine tıklaman da yeterli.

[F4] ile kendini ve sana refakat eden nosmatelerini seçebilirsin. [F5] ile kontrol edilebilen bütün hedefleri seçebilirsin.

Geliştirilmiş kontrol

[A] ile hayvanın yolda bulanan her yaratığa saldırır. Hedefe ulaştıktan sonra sadecek kendisine saldırıldığı zaman karşılık verir.

[S] ile nosmatelerin şu anki bütün haraketlerini durdurur. Eğer Nosmatenin yaşam enerjisi %10 altına düşerse savaştan ayrılır.

[D] ile nosmaten sahibinin hedefine saldırır. Eğer Nosmatenin yaşam enerjisi %10 altına düşerse bütün faaliyetlerini durdurur.

[F] tuşu ile nosmatelerin seçilen yere doğru haraket ederler. Sadece saldırıya uğradıkları zaman karşılık verirler.

Nosmatelerin geliştirilmesi

Karakterler gibi Nosmateler de yaratık öldürme halinde tecrübe puanı kazanır. Özel yem sayesinde Nosmatenin savaş gücünü arttırabilir, ev hayvanı eğiticisi ile saldırı ve savunma özelliklerini geliştirebilirsin. Ev hayvanı eğitmenini Eva enerjiden edinebilirsin ve mini ülkende kullanabilirsin. Nosmaten eğitmenine karşı yaptığı savaşlar sayesinde otomatik olarak seviye atlar. Ancak her eğitim Nosmatene seviye kazandırmaz.