Uzmanlar

Tanıtım

Bir uzman ,kart yardımı ile dönüşebileceğin bir karakterdir. Uzmanlık yardımı ile özel elementer yeteneklere ulaşabilirsin. Uzman sana eski karakterinin gücünü ve savaş tecrübesini kazandırır. Uzmanlar belirli meslek seviyesine ulaştıktan sonra yeteneklerini otomatik olarak kazanırlar. Uzmanlığın çeşidine göre karakterin ana veya ikinci silahı kullanır.

Uzmanlık görevi


Uzmanlık görevini gizemli bir ruh taşından alabilirsin. Taşın üzerine tıklayarak derinliklerine inebilirsin. Orada görevi alabilir ve istediğin kadar tekrar edebilirsin. Bitirilen görev bir uzmanlık kartı ile ödüllendirilir.

Dönüşüm ve kuralları / Uzmanlık puanı

Dönüşüm Kendini bir uzmana dönüştürebilmek için kartı kullan ve [G]ye bas yada karakter penceresindeki dönüşüm tuşuna bas. Uygun perinin kullanıldığına dikkat et. Dönüşüm tuşuna yada [G] tuşuna tekrar basılması halinde dönüşüm geri çevrilir. Dönüşüm durdurulduktan yada geri çevrildikten sonra yeni bir dönüşüme başlamak için 30 saniye beklemen gerekir. Uzmanlığının bekleme süresi bitmemiş becerileri bekleme süresini arttırır.


Durum puanları Uzmanlığının üzerine sağ tuş ile tıklarsan , bunun hakkında daha çok bilgi alabilirsin. Orada becerileri görebilir ve [UP üzerine tıklayarak durum puanlarını dağıtabilirsin.


Talepler Her uzmanlık kartı kullanılabilmesi için belli bir şöhret puanı gerektirir. Eğer bu puana sahip değilsen bir dönüşüm mümkün olamaz. Eğer meslek puanın da yetersiz ise , karkterin negatif bir etki eltında bulunuyorsa yada becerilerinin bekleme süresi daha dolmamış ise, bir dönüşümün gerçekleşememesi olağandır.

Seviye atlama

Uzmanlığının seviyesi meslek seviyenin tecrübe puanı ile yükseltilebilir. Uzmanlık kartı taşınması ile uzman, meslek tecrübesinin %100 ve normal meslek seviyesinin %50 sini kazanır. Uzmanlığın maksimum 99. seviyeye ulaşabilir. 20. seviyeden itibaren her 3 seviye için, [UP] üzerine tıklayarak açılan bilgi ekranından dağıtabileceğin, durum puanı kazanılır.

Geliştirme

Uzmanlık kartını geliştirmek için belirli meslek seviyesinde bir karta ihtiyacın olacak. Buna ek olarak melek kanatları, ruhlara, dolunay kristali ve belli bir miktar altına da ihtiyacın olacak. Bütün taleplerin tamamlanması halinde Nosvillede Macolm Mix veya Alveus limanında Marvin Magicusu ziyaret edebilirsin. Uzmanlıklarının daha büyük oranda geliştirilmesinde kanatlarında değişiklik oluşur. Ayrıca belli bir miktar durum puanı da alırsın.