PvP sistemi

PvP nedir? PvP (Player vs. Player) diğer oyunculara karşı yapılan savaşlara denir (Oyuncu vs. Oyuncu). NosTale'de 2 farklı PvP sistemi bulunur. Birinci sistemde açık PvP'ye isteyen herkes katılabilir. Açık PvP sisteminde oyuncu sınırlaması yok. Çatışma iksiri yardımı ile istenilen her yerde açık arenalarda veya Glacernon'da mümkün. İkinci sistem kapalı PvP sistemi. Bu sadece kapalı bölgelerde gerçekleştirilebilir. Örnek olarak Buzkıran Arenası ve Gökkuşağı Savaşı gösterilebilir.
İstenenler: Glacernona katılabilmek için melek yada şeytan fraksiyonuna üye olman gerekiyor. Aile üyeleri otomatik olarak ailenin fraksiyonuna katılır. Aile fraksiyonunu değiştirmek için aile başkanı istenen yumurtayı (aile) Fabian Buzdan satın almalı ve kullanmalı. Aile üyesi olmayan oyuncular fraksiyon değiştirmek için (bireysel) yumurta satın almalı.

Glacernona katılmak Glacernona ulaşabilmek için gemi ile Alveus limanındaki Leika geçidine gitmen gerekiyor. Gemi kıyıya tamamen yanaşana kadar bir süre geminin üzerinde beklemen gerekiyor. Bir gemi seyahati 3000 altın değerinde.

PVP Glacernondaki hisardan ayrıldığın an karşı fraksiyona ait olan oyuncularla savaşabilirsin. Bu oyuncuları karakterlerinin altındaki kırmızı dairelerden tanıyabilirsin. Ancak bu oyuncular ile ne sohbet edebilir ne de ticaret yapabilirsin.

Aile akını Yaratıkların ve karşı fraksiyondan olan oyuncuların öldürülmesiyle kendi fraksiyonun durum çubuğu büyür. %100e ulaşılması halinde öldürülmesi gereken Lord Mukrayu görünecek. Bunun sonrasında Bitoren tundrasına bir akın kapısı açılacak. Akının başarı ile sonuçlanması bir hediye kutusu ile ödüllendirilecek.

Çatışma iksiri

Çatışma iksiri ile PVP modunu istediğin yerde ve zamanda etkinleştirebilirsin. Kullanım halinde aynı iksiden kullanan her oyuncu için saldırılabilir duruma gelirsin. Çatışma iksirlerini av sırasında bulabilir veya Nosvillede Eva Enejiden yada Alveus limanındaki Noelia Rosadan alabilirsin.