Mini ülke

Mini ülke Mini ülkeye NosVilleden veya Alveus limanından geçebilirsin. Alternatif olarak çanı çalarak heryerden mini ülkene geçiş yapabilirsin. Bir arkadaşını davet etmek için [$invite karakter ismi] komutunu girmeli yada bir yol gösterici kullanmalısın. Yol gösterici ile diğer oyuncuların mini ülkelerinede geçiş yapabilirsin. Yol göstericiyi Eva Enerjiden satın alabilirsin. Mini ülke istediğin gibi dekore edebileceğin küçük bir toprak parçası. Ayrıca partnerlerin ve nosmatelerin de orada bulunur.

Depo

Depolar eşyaların saklanması için kullanılır. Eğer ilgili karakterlerinin depoları yeterli büyüklüğe sahip ise, sana karakterlerin arasında eşyaları değiş tokuş yapma imkanı verir. Depoyu kullanabilmek için karakterini önüne getirmeli ve okun üzerine tıklamalısın. Daha sonra eşyalarını, envanterin ve deponun arasında çekerek bulundukları yeri değiştirebilirsin.

Konut

Konutunun büyüklüğü mini ülkene uğrayan misafirlerinin sayısını belirler. Konutun büyüdükçe mini ülkene daha çok kişi gelebilir. Mümkün olan misafir sayısı eğer mini ülkende isen sana ekranın sağ altında gösterilir.

Dekorasyon

Nosvillede danışman Mimi, Alveus limanında Edward ve Krem bölgesinde güçlü uzman madenciden mini ülken için dekorasyon malzemeleri alabilirsin. Yapıları oluşturmak için mini ülkene gitmeli ve kapatmalısın (L). Daha sonra yükleme moduna tıkla ve sonra yapının üzerine ve tekrar yükleme moduna tıkla. Bundan sonra mini ülkeni tekrar herkesin girebilmesi için açabilirsin. Yapıları yok etmek için mini ülkeni (L) ile kapat ve silme modunu etkinleştir. Yapıları yıkmak için mini ülkeni kapat(L) ,silme modunu etkinleştir, tekrar yapıyı tıkla ve silme modunu ikinci kez etkinleştir.

miniland_miniland_minigames

ini ülkende diğer oyuncuların da oynayabilmesi için mini oyunlar düzenle. Eğer bir oyuncu belli bir puana ulaşırsa , böylece o oyuncu ve mini ülkenin sahibi bir ödül kazanır. Ancak mini oyunun sahibi kendi oyunlarında sadece oynanan ödülü kazanabilir, başka bir ödül alamaz.