Partner

Partnerler nedir?

Partnerler ve Nosmateler sana yolculukların sırasında eşlik eder. Ancak partnerleri Nosmateler gibi yakalayamazsın. Onlar sana kendi istekleri ile katılacaklar. Normal şartlarda partnerleri uzay zamanda bulabilirsin. Bunlar senin görevlerin sırasında karşılaştığın oyun karakterleridir. Eğer onları ikna edebilirsen sana eşlik edeceklerdir. Kullanılan bir partner sana tekrar katılamaz.

Temel kontrol

Maksimum 3 partnere sahip olabilirsin. Partner seçimi için mini ülkene gitmelisin , partnerini seçmeli ve [refakat etmek] tıklamalısın.

[F1], [F2] ve [F3] ile kendin ve partnerlerin arasında değişiklik yapabilirsin.

[CtrL+ Sol klick] ile bir refakatçini seçebilirsin veya basitçe onun portresine tıklayarak.

[F4] ile kendini ve sana refakat eden partnerlerini seçebilirsin. [F5] ile kullanılabilen bütün büyüleri seçebilirsin.

Geliştirilmiş kontrol

[A] ile partnerin yol üzerinde karşılaştığı her yaratığa saldırabilir. Hedefe ulaştıktan sonra sadece kendisine saldırıldığı zaman karşılık verir.

[S] ile partnerin bütün savunma etkiniklerini durdurur. Eğer partnerinin hayat enrjisi düşerse savaşı bırakır.

[D] ile partnerin sahibinin hedefine saldırır. Partnerinin enerjisi %10 altına düşerse etkinliklerini sona erdirir.

[F] ile partnerlerin seçilen bölgeye doğru haraket ederler. Sadece onlara saldırıldığı zaman karşılık verirler.

Partneri güçlendirme

Partnerlerde karakterler gibi yaratıklara karşı yapılan savaşlarda tecrübe puanı toplar. Özel yem ile savaş seviyesi yükseltilebilir. Nosmatelerden farklı olarak partnerini, karakterin gibi silah, teçhizat , ayakkabı ve eldiven gibi eşyalarla güçlendirebilirsin. Ancak silah ve teçhizatları Nosvillede Teoman Toppun yanında dönüştürülmeli. Dönüştürülen teçhizat eskisi ile aynı özelliklere sahip olur. Ancak teçhizatın partnerinin saldırı çeşidine uymasına dikkat et. (Büyü / Mesafeli saldırı/ Yakın saldırı)