Eşyaları geliştirme

Eşyaları güçlendirmek

Geliştirme sistemi sana, teçhizatını güçlendirme, karakterini geliştirme ve karakterinin dış görünüşünü güzelleştirme gibi seçenekler sağlıyor. Örnek olarak silahların ve zırhların gelişiminden sonra karakterin ışıldayabilir veya uzmanlıkların değer yükseliminden sonra daha büyük kanatlara sahip olur.

Bahse gir

Eğer bir eşya bulursan bu eşyanın bir nadirlik seviyesi bulunur. Nadirlik seviyesine göre eşyanın gücü belirlenir. Nadirlik seviyesi -2 (hasarlı) ve +7 (efsanevi) arasında değişir. Eğer bir eşyanın nadirlik seviyesini değiştirmek istersen Nosvillede Teodor Topp veya Alveus limanında Arnold Artisan ile görüşmelisin. Her deneme için 500 altın ve 5 Cella tozuna ihtiyacın olacaktır.

Güçlendirme

Güçlendirmeler senin saldırılarını ve savunmanı geliştirir. Bir eşyayı güçlendirmek için Nosvillede Teodor Topp veya Alveus limanında Arnold Artisanı bulman gerekiyor.

Arıtma

Eğer takıları seviyorsan Soraya Stil bu işin uzmanı. Onun yanında bütün takılarına Cellon ekleyebilirsin. Böylece takıların fazladan bazı özellikler kazanır. Bunun yanında eklediğin Cellonların yüksekliği maksimum seçenek seviyesine ve kaç tane Cellon ekleyebileceğin maksimum seçenek sayısına bağlıdır. Başarısız bir deneme halinde sadece Cellon kaybolur ve eşyaya bir zarar gelmez.

Kombine etme

Eşyaları eşleştirebilmek için Nosvilledeki Malcolm Mix yada Alveus limanında Zanaatkar Ishakın yanına gitmen gerekiyor. Ayakkabıları ayakkabılar ile eldivenleri eldivenlerle eşleştirebilirsin. Bunun için gökgürültüsü nehri kumuna ve bir miktar altına ihtiyacın olacak. Bir eşyayı en çok 6 kere eşleştirebilirsin. Ancak dikkatli ol: Eşleştirme seviyesi arttıkça ,başarısız olma şansı da artar. Eşleştirme halinde direçler birbirine eklenir ve geri kalan değerler sonuç olarak çıkan eşyaya eklenir.
Açıklama Deniz kabuğunun yardımı ile teçhizatına özellikler katabilirsin. Bu kabukları 4. bölümde yada küçük patron yaratıklardan elde edebilirsin.

Gökkuşağı incisi Deniz kabuğunun seçeneklerini tanıyabilmek için gökkuşağı incilerie ihtiyacın vardır. Deniz kabuklarının bir çok çeşidi olabilir. Seyrek seviyesi ve eşya seviyesi yükseldikçe ,kabuğun gücü buna oranla artar. Ancak bu seviyeler ne kadar yüksek ise ,o kadar çok gökkuşağı incisi harcanır.

Deniz kabuğu eklemek Silahına yada zırhına deniz kabuğu eklemek istersen, kabuğun ismindeki silah/zırh önekinden anlayabileceğin uygun deniz kabuğuna ihtiyacın vardır. Ayrıca kabuğun seyreklik seviyesi ve normal seviyesi üzerinde kullanacağın eşyadan yüksek olmamalıdır.

Silgi Silgi ile eşyalardan silgi etkisini silebilirsin. Ancak eşyalar yine de sana bağlı kalırlar.

Parfüm Başka bir oyuncuya bağlı olan bir eşyayı parfüm ile kendine bağlayabilirsin.